poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Uzliny

Uzlinu nebo také lymfatickou žlázu lze nejlépe připodobnit k bílé fazoly, která je vyplněna vazivem tvořícím síť, ve které jsou umístěny bílé krvinky. Dále pak ji vyplňuje kůra a dřeň obsahující různé typy bílých krvinek. Velikostně uzlina kolísá mezi cca půl centimetrem, když je v klidu a několika centimetry, když se aktivuje. Z jedné strany vstupují do uzliny mízní cévy a na opačné straně z ní vystupují. Nachází se vždy na určitých místech těle napojena do sítě lymfatických cév. V některých místech se uzliny shlukují, např. na krku, v podpaží, v tříslech atd. Nejznámějšími mízními uzlinami jsou u člověka mandle.

Příznaky uzlin - lymfatckých žláz


Každou uzlinou protéká míza a právě uzlina funguje jako filtr této protékající mízy. Míza je v uzlině čištěna od případných škodlivin či cizorodého materiálu a současně je obohacována bílými krvinkami a účinnými protilátkami. Pokud se v míze nachází příliš mnoho škodlivých látek, uzlina se aktivuje. Zvětší se a přichází do ní další bílé krvinky. Protože míza vzniká z tekutiny, která z krevních vlásečnic do mezibuněčných prostor, denně se vytvoří až tři litry mízy.

Příčiny onemocnění uzlinami - lymfatckými žlázami


V případě, že se uzlina aktivuje, může zhnisat nebo se rozpadnout. Některé nádorové buňky se někdy v uzlině uchytí a čím dál víc se rozrůstají, místo toho, aby byly zneškodněny. Dochází k tomu z toho důvodu, že bílé krvinky v uzlině nerozpoznají nádorové buňky a dále proplouvají uzlinou. Dalším možným problémem mohou být některé mikroorganismy, které uzliny osidlují a ničí. Nejčastější reakce na infekci je zvětšení uzlin. Stejně tak se projevují i nádory. Rozdíl je jen v tuhosti, pohyblivosti nebo bolestivosti uzliny. Takovým mikroorganismem, který dokáže uzlinu naprosto zničit je např. bakterie způsobující tuberkulózu. Postižená uzlina zesýrovatí a může se provalit na povrch těla. Nejčastějšími chorobami, které se projevují zvětšením uzlin jsou mononukleóza – infekční zánět uzlin, tropické choroby nebo různá nádorová onemocnění atd..

Jak se léčí Uzliny potravinovými doplňky

Onemocnění uzlin může být primární (lymfedém) nebo sekundární, tzn. doprovodný jev nějakého jiného onemocnění. Při infekčním zánětu uzlin je důležitý krevní obraz, serologie - průkaz protilátek proti EB viru a zjištění zda jsou zvětšená játra nebo slezina. Při druhotné bakteriální infekci v krku nebo uších je vhodná léčba antibiotiky.

Vhodné potravinové doplňky při uzlinách - lymfatckých žlázách

Vitamin C, vitamin E, echinacea, česnek, bylinná léčba podporující protibakteriální účinky, a protivirové účinky, smetanka lékařská, mléč zelinný, černý bez.

Kdy navštívit lékaře s uzlinami - lymfatckými žlázami

Při potížích s uzlinami se nejčastěji setkáme s příznaky typu – Horečka, bolest hlavy, bolest končetin, bolest v krku, nechutenství, slabost a únava, otoky kolem očí, apod. V tomto případě neprodleně navštivte svého lékaře, který stanoví přesnou diagnózu a zahájí vhodnou léčbu.


Zdroj: Článek



Uzliny - diskuze

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®