poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Gynekologické výtoky

Mnoho žen zažívá nepříjemné pocity svědění a pálení v oblasti pochvy. Jde o gynekologické výtoky často mléčně bílého, žlutého a nebo zeleného zbarvení, které mají tendenci zapáchat. Přestože se toto velmi nepříjemné onemocnění vyléčí, může opakovaně vznikat. Nejběžnějšími léčivy proti těmto výtokům jsou antimykotika – léky na potírání kvasinkových infekcí. Za normálních okolností jsou v pochvě přítomny mikroorganismy, které zajišťují potřebnou kyselost. Pokud se však některé z těchto mikroorganismů přemnoží, je narušena rovnováha a vzniká tak problém v podobě poševního výtoku.

Příznaky gynekologických výtoků


Výtok z pochvy je v podstatě zánět, který je ve většině případů způsoben mikroorganismy. Ty vytvářejí problém, který trápí mnoho žen – gynekologický výtok. Svědění, pálení, nepříjemné pocity v oblasti pochvy a navíc specifický zápach doprovází jedno z nejčastějších gynekologických onemocnění.

Příčiny onemocnění gynekologickými výtoky


Zánětlivé postižení poševní sliznice je způsobené ve většině případů infekcí. Jak už bylo řečeno, na vzniku gynekologických výtoků se podílí řada mikroorganismů např. Herpes, Chlamidie, Mycoplasma, Streptokok, Trichomonyáza, kvasinky, plísně atd. Nevždy je ale výtok z pochvy způsoben některým z mikroorganismů. Například podle čínské medicíny existují dvě odlišné příčiny vzniku gynekologických výtoků – vnitřní a vnější. Vnitřní je zapříčiněna nedostatečností ledvin a z vnějších příčin je kladen velký důraz na stravu. Riziko gynekologických výtoků stoupá se střídáním partnerů, při zavádění různých těles do pochvy, nedodržováním pravidelné hygieny, při menopauze nebo v těhotenství.

Jak se léčí Gynekologické výtoky potravinovými doplňky

Ve většině případů se na výtocích podílí mikroorganismy, proto se nejčastěji podávají antimykotika. Tyto léky bojují proti kvasinkovým infekcím. Je třeba v pochvě obnovit kyselé prostředí, aby se zabránilo vstupu infekce a rozmnožení mnoha mikroorganismů. Přírodní medicína také nabízí doplňující léčbu onemocnění gynekologických výtoků. Je velmi vhodná v kombinaci s léčbou, kterou vám doporučí lékař.

Kdy navštívit lékaře s gynekologickými výtoky

Vlhkost poševní sliznice je zcela normální, naopak, některé ženy mají problém s extrémní suchostí, to může způsobovat problém při pohlavním styku. Pokud se začne objevovat hustější výtok, který navíc svědí a pálí, je zcela jasné, že není něco v pořádku. Vzhledem k tomu, že poševní výtok není nic příjemného pro žádnou ženu, je přirozené jej léčit vždy, když pocítíme první příznaky.

Doporučení týkající se gynekologických výtoků

Pokud se vám výtok opakovaně vrací a přitom dodržujete správnou hygienu, nestřídáte partnery atd., je to zřejmě z toho důvodu, že se infekce šíří z vás na partnera a poté z partnera na vás a tak pořád dokola. V tomto okamžiku je nutná léčba nejen pro vás, ale také pro vašeho partnera.

Doplňující informace k gynekologickým výtokům

I když v souvislosti s gynekologickými výtoky většinou nejde o žádné závažné onemocnění, neměli bychom je podceňovat. Každý zánět je třeba léčit. Někdy pomáhá jen změna zaběhlých zvyků. Například změna hygienických prostředků. Používejte jen mýdla s nejnižším pH.


Zdroj: Pro server Beltina.cz zkomponovala Ivetka


Gynekologické výtoky - diskuze


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®