Viscerální tuk ve velkém množství může symbolizovat riziko. Odhalte, jak se jej jednou provždy zbavit
Každý organizmus se může potýkat se dvěma typy tuků. Klasickým podkožním nebo viscerálním. Podkožní tuk přitom dokážeme na první pohled odhalit. U viscerálního tuku je to však již obtížné. Nachází se v útrobách našeho břicha, kde škodlivě obaluje naše vnitřní orgány. Jak se ho zbavit?
Odhalte svůj viscerální tuk včas
Určité procento viscerálního tuku má pochopitelně zřejmě každý z nás. Problém však nastává, když viscerální tuk začíná ve velkém množství obklopovat naše vnitřní orgány – například játra, střeva a srdce. Vyšší množství tohoto tuku můžeme zaznamenat typicky u osob s postavou jablka. U nich je již na první pohled patrné, že tuk (jak podkožní, tak viscerální) se hromadí především v oblasti břicha.
Jste to, co jíte
Viscerální tuk se v našem těle nikdy neobjeví ze dne na den. Naopak se jedná o výsledek nevhodné stravy, který jste si ve svém těle mohli budovat po dobu několika měsíců i let. Lze proto předpokládat, že se jej ani ze dne na den nezbavíte. Klíčová je přitom pro redukci viscerálního tuku hlavně strava.
Lze doporučit, abyste při takové dietě jedli pravidelně a váš jídelníček obsahoval velké množství zeleniny. Zelenina a ovoce jsou velkým zdrojem vitamínů i vlákniny a napomáhají kromě jiného i správnému vylučování škodlivin z těla.
Velkou část jídelníčku by rovněž měly tvořit bílkoviny, které zvyšují metabolismus organizmu a napomáhají efektivnímu hubnutí. Klasické sacharidy (například rýže, brambory a pečivo) se pokuste omezit na minimum. Místo toho začněte jíst takzvané komplexní sacharidy, které vás zasytí na mnohem delší dobu a nebudete díky nim mít zbytečnou chuť na sladké.
A samozřejmost by v případě hubnutí měl symbolizovat pitný režim. Konkrétní množství potřebné vody během dne se často odvozuje od vaší váhy. Množství se pohybuje v intervalu dvou až tří litrů čisté vody denně.
Sportem ku zdraví
Aby byl výsledek hubnutí ještě efektivnější, lze doporučit do svého života zařadit i sport. Konkrétně byste se přitom měli zaměřit na takzvané aerobní cvičení, při kterém zapojujete kardiovaskulární systém jako celek. Vyzkoušejte plavání, jízdu na kole nebo alespoň běhání.
Pokud si na běhání zpočátku netroufnete, můžete začít alespoň rychlou a svižnou chůzí. Klíčová je zde přitom pravidelnost a dlouhodobost. Nevzdávejte se po prvním sportování a zařaďte cvičení do programu svého týdne alespoň třikrát.
Více informací ze světa hubnutí a zdravé stravy najdete na www.superzdrave.cz.